מה זה ציוד חקלאי?

ציוד חקלאי אלה מכונות המשמשות לתפעול של אזור או משק חקלאי. בתחילת המאה ה -19, בעלי חיים היו המקור העיקרי של כוח בחקלאות ורוב האנשים עבדו בחקלאות כי כל משפחה בקושי יכלה לגייס מספיק מזון לעצמם עם הטכנולוגיה של אותם הימים. עם בוא המהפכה התעשייתית והפיתוח של מכונות מורכבות יותר, שיטות חקלאיות זנקו זינוק גדול קדימה. השימוש בחיות קטן ומנועי קיטור השתלטו על העבודה.

סוגי מכונות חקלאיות כיום:

כיום בחקלאות התעשייתית יש מכשירים מכניים רבים הכוללים טרקטורים וכלים משולבים, אשר עושים את העבודה בשדה ומחוצה לו. לעיבוד הקרקע לדוגמה: משתמשים כיום בקלטרת שזה להבדיל ממחרשה משמש לעיבוד שכבת הקרקע העליונה, לאוורור הקרקע ולהכנת מצע זרעים לזריעה או שתילה בשטח חלק או על פני ערוגות. לשתילה, יש את המזרעה, מכונה גדולה אשר יכולה לזרוע את כול סוגי הזרעים בעומקים שונים. יש מכונות שונות להשקיה, דישון, הדברה, קציר, קטיף, טעינה ועוד….

ישראל כמעצמה חקלאית:

חקלאות בישראל היא תעשייה מפותחת מאוד. ישראל היא יצואנית גדולה של תוצרת טרייה ומובילה עולמית בטכנולוגיות חקלאיות למרות שהגאוגרפיה של ישראל היא לא באופן טבעי תורמת לחקלאות. יותר ממחצית שטח הקרקע היא מדברית והאקלים והמחסור במשאבים המוקצים לחקלאות לא גבוה. כיום ישראל היא מובילה עולמית במחקר ופיתוח חקלאיים, ממערכות ערפול ולחות אשר גורמות למזעור בחומרי הדברה ועד טפטפות אשר משחררות מים בזרמים קטנים אשר מובילים לחסכון ולהגדלת היבולים. כיום חשוב שבציוד חקלאי יהיה :

1. איכות גבוהה.

2. עלויות סבירות..

3. אורך חיים ארוך.

4. אמינות .

העתיד בציוד החקלאי:

בישראל מתקיימת אחת לשלוש שנים "אגריטך" תערוכת הטכנולוגיה החקלאית הבינלאומית. בתערוכה יוצגו כלים חקלאים חדשים, אפליקציות שונות, חדשנות טכנולוגית, מזון, השקעות חקלאיות ועוד. בעקבות גידול האוכלוסייה בעולם וצריכת מזון גדולה יותר ובעקבות התחממות כדור הארץ, חשוב להשקיע מחשבה בפיתוח ציוד חקלאי. בשנים האחרונות ובשנים הבאות יהיה השימוש של הכלים החקלאים בחפיפה עם פיתוח היי טק ואפליקציות, ככה שחקלאים לא יהיו חייבים להגיע לשטחי הגידול אלה לקבל נתונים בזמן אמת בכול מקום שהם נמצאים. שילוב הכוחות האלה יתרום לגידול התוצר ואיכותו והן לחיסכון כלכלי.

אנו זמינים עבורכם בכל עת – התייעצות ראשונית חינם!
חייגו: 050-5616184
נא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

השארת תגובה